Biz Kimiz? 2017-10-02T17:16:51+00:00
1993 yılında reşo yakıtı imalatı yapmak amacıyla kurularak sektörde yerini aldı.
Ürün yelpazesini zamanla geliştiren firmamız Reşo yakıtlarının yanı sıra kandiller,kandil yakıtları, kartuşlar, tutuşturucular, pişirme aparatları , özel şömineler ve bioethanol yakıt üretimi de gerçekleştirmektedir…
Starkim A.Ş bugun dünya üzerinde 4 kıtada toplam 18 ülkeye ihracat gercekleştirmekte olup ürünlerinin % 70 ini yurt dışına ihraç etmektedir.
Benimsedigi yenilikci politika anlayısı ve Ar- Ge calısmalarına verilen önem sayesinde ürün gamını sürekli olarak artıran Starkim A.Ş, yer aldığı faaliyet alanlarıyla sektörlere yön veren, dünya çapında aranan ve bilinen öncü bir firmadır.
Starkim ailesi olarak biz ;
Ürün ve uygulamalarla hızla değişen dünyaya, ergonominin
ve yenilikçi anlayışın entegrasyonunu sağlayarak, bulunduğu sektörlerde saygınlık simgesi olmayı asli misyon olarak görmekteyiz.​
Starkim ailesi olarak biz ;
Sektörde, ortaya koymuş olduğumuz müşteri memnuniyetini, yenilikçi yaklaşımlar ve Ar-Ge çalışmalarımızla en üst seviyede tutarak evrensel kalite ve standartlarda ürün tasarımları yapmak en öncelikli hedeflerimiz arasındadır.
Hizmet verdiği tüm alanlarda “değer yaratma” misyonuyla hareket eden Starkim A.Ş, topluma karşı üstlendiği görevlerin bilinciyle, eksiklerin giderilmesi için gerçekleştirilen ürün tasarım yarışmalarına verdiği destek ile, evrensel ve ulusal değerlere sahip çıkarak gelecek nesillere katkıda bulunmak için aralıksız çalışmaya devam edecektir.
Firmamız Bünyesinde bulunan markalarımız
Starfire, Bioethanol şömine yakıtı olup ısıtma ve dekoratif amaçlı kullanılan Bacasız Şöminelerde kullanılır. Tamamen issiz , kokusuz ve %100 çevreci ekolojik bir yakıttır.
Kandil yağları için kullandığımız piyasada ki markamızdır.Starlight kandil yağı kandillerin içinde aydınlatma ve dekoratif amaçlı kullanılan  parafin türevli kandil yakıtıdır.
Firmamız tarafından tasarlanan ve geliştirilen dekoratif ve aydınlatma amaçlı,  hem iç hemde dış mekanlarda güvenle kullanabileceğiniz kandilleri StarCandle markasıyla bulabilirsiniz.
Soba, mangal ve şömine tutuşturmak için kullanılan beyaz tablet çıra markamızdır. Bu ürünü zincir marketlerde Staryak markasıyla bulabilirsiniz. 
Sıvı reşo yakıtı ve ispirto olarak bilinen Starlikit  soba, mangal şömine tutuşturmanın yanında temizlik amaçlı da kullanılan metil ve etil alkolden mamul sıvı yakıttır.
Starwick, Türkiye’de imalatını ilk firmamızın gerçekleştirdiği Fitilli Reşo yakıtı (DEG) markasıdır.