Bacasız Şömine 2017-10-10T05:19:16+00:00
                                                                                                                                                                                                                                                                 Bacasız Şömineler ♦  Kandiller ve Mumluklar ♦ Reşo yakıtları  ♦ Tutuşturucular
STARFIRE BACASIZ  ŞÖMİNELER HAKKINDA;
Firmanızın hem imalatını hem de ithalatını yaptığı bu şömineler, bioethanol yakıt ile çalışan taşınabilir portatif ürünlerdir. Ülkemizde tanınmamakla birlikte, şıklığı ve verdiği yüksek ısı kapasitesi nedeniyle Avrupa’da ve Amerika’da evlerde, kapalı ve açık her türlü mekanda geniş çaplı bir kullanıma sahiptir. 
Bioethanol şömine olarak da bilinen bu ürünler ülkemizde tanınmamakla birlikte, şıklığı ve verdiği yüksek ısı kapasitesi nedeniyle; Avrupa’da ve Amerika’da evlerde, kapalı ve açık her türlü mekanda geniş çaplı bir kullanıma sahiptir.
Bildiğimiz klasik şömineler ısılarının 2/3 kadarlık kısmını bacadan kaybeder iken bu şömineler temiz ve çevreci yakıtı sayesinde baca sistemine gereksinim duymadığından ısının %100’ünün ortamda kalmasını sağlayarak etkin bir ısınma sağlamaktadır.
Orta boy bir Starfire şömine ortalama saatte 4000 watt, daha büyük bir şömine ise 5400 watt enerji verir. 5400 watt, 3 adet eletrikle çalışan 1800 watt’lık infrared ısıtıcıya eş değer bir enerjidir. Ülkemizde çıkan kömürler 3500 ile 6000 kcal/kg arası ısı üretebilmekte iken, bioethanol yakıt 7100 kcal/kg gibi yüksek bir ısı değerine sahiptir. Sabit bir baca, elektrik ve gaz sistemi olmadığından mekanlara özel sonsuz tasarım yapabilmemize olanak sağlar. İmalatını firmamızın yaptığı yakıtı hem Türkiye’ye hem de yıllardır Avrupa’ya satmaktayız. İlgili yakıt, sıvı yakıt olup; tamamen bitkisel ürünlerin fermantasyonundan elde edilen ve yenilenebilir bir enerji kaynağıdır. Yanma reaksiyonu sonucu sadece ısı, karbondioksit ve su buharı açığa çıkarır. Hiçbir zararlı gaz salınımı yoktur.
Starfire Bioethanol Şömineleri detaylı görebilmek için, resimlerden herhangi birine tıklayabilirsiniz.
STARFIRE BİOETHANOL ŞÖMİNE MEKANİZMALARI
Şömine mekanizmaları, Amerika ve Avrupa’da yaygın olarak kullanılan, Bioethanol Şömineler (Bacasız Şömineler) ülkemizde de git gide yaygın hale gelmektedir. Bu şöminelerin içerisinde kullanılan yakıt hazneleri paslanmaz çelikten mamul özel mekanizmalardır. Şömine mekanizmaları kullanılmak istenilen yere ve alınmak istenen ısı değerine göre değişik boy, ebat, ve kapasitelerde üretilir. 1,5 lt, 2,5 lt, 5 lt, kare, 5 lt, yuvarlak olmak üzere değişik  kapasitelerdeki standart haznelerimiz mevcuttur.  Bu hazneleri hayalinizde ki tasarımın içine yerleştirerek kendi tasarımınızı yaratabilirsiniz.
Günümüzde koku, is, tıkanmış bacalar, odun temini, yakmakta ki zorluklar ve sonrasında temizleme zahmeti gibi sebeplerden dolayı kullanılmayan şöminelerin içine, bu mekanizmalar yerleştirilmektedir. Böylece kullanılmayan şöminelerinizi  tekrar aktif hale getirerek kolayca kullanabilirsiniz. 
Aynı zamanda devam eden AR-GE faaliyetlerimizle Otomatik Mekanizma seçeneklerini de hizmetinize sunmak için çalışmaktayız.
İmalatını ve ihraacatını grçekleştirdiğimiz bioethanol şömine yakıtı, tamamen bitkisel ürünlerin fermante olmasından elde edilen cevreci sıvı bir yakıttır. Yanma reaksiyonu sonucu  sadece ısı, karbondioksit, ve su buharı açığa çıkarır. Hiçbir zararlı gaz salınımı yoktur. Düşük karbondioksit salınımı olduğundan genelde ortamdaki doğal hava silkülasyonu yeterlidir. Ekstra havalandırmaya gerek duymaz. Kolayca tutuşturulur. İssiz ve kokusuz yanar. Tortu bırakmaz. Odun ve kömüre göre daha yüksek kalorilidir.